טלפון סלולרי למבוגרים – מכשירים ניידים לקשישים ומבוגרים

מאז שנכנסו הסמארטפונים לחיינו, נראה כאילו אין יותר בעולם טלפונים סלולריים אחרים. למרות שטלפונים חכמים הם מעולים, ומהווים כלי יעיל ושימושי בחיים של רובנו, הם לא מתאימים לכל אחד.

אנשים מבוגרים, קשישים ובעלי מוגבלויות מסוימות, עלולים להתקשות בשימוש בטלפון סלולרי עם מסך מגע. הפונטים קטנים מדי, הסאונד חלש מדי, המערכת מסובכת להפעלה, המכשיר עדין ורגיש ועלול להישבר בקלות, יש לו עדכוני תוכנה רבים ועוד שלל "הצקות".

לשם כך, קיימים בשוק טלפונים סלולריים למבוגרים, שמציעים חוויית שימוש קלה ונוחה, ויש להם פיצ'רים שמיועדים לאנשים מבוגרים ובעלי מוגבלויות. יש מגוון טלפונים המתאימים למבוגרים, ובכל אחד מהם יש פיצ'רים קצת שונים. לפני שאתם רוכשים טלפון סלולרי למבוגרים, בדקו מה הוא כולל ומה המאפיינים שלו, על מנת לוודא שהוא אכן מתאים למשתמש הצפוי שלו.

טלפון סלולרי למבוגרים

באופן כללי, מומלץ לרכוש טלפון של חברה מוכרת, על מנת שתהיה לכם אחריות ותמיכה במידת הצורך. לא כדאי לקנות מכשיר בחו"ל, מכיוון שאז ייתכן שהוא לא יהיה מותאם לשימוש בעברית.

חלק מהטלפונים הסלולריים למבוגרים הם בעלי מסך מגע, ודומים לסמארטפונים הנפוצים הקיימים בשוק. חלקם נראים כמו הטלפונים הישנים שאנו מכירים, עם מקשים פיזיים. איזה סוג סלולרי כדאי לכם לבחור עבור אדם מבוגר? עם מסך מגע או מקשים פיזיים? התשובה תלויה במשתמש וביכולות שלו. מצד אחד, טלפון פשוט עם מקשים פיזיים הוא נוח לשימוש, ולא צריך ללמוד את המערכת שלו. מצד שני, טלפון כזה כולל מסך קטן, ולא תמיד זה נוח ומתאים עבור קשישים או בעלי מוגבלויות.

מה מאפיין טלפון סלולרי למבוגרים?

מקשים גדולים

טלפון סלולרי למבוגרים כולל, בהרבה מקרים, מקשים פיזיים גדולים, בסגנון של טלפונים ישנים יותר. כלומר, מדובר בטלפון ללא מסך מגע. טלפון כזה קל מאוד לשימוש, ומיועד למי שצריך אותו בעיקר לשיחות ולא יותר מזה.

פונטים גדולים

בחלק מהמכשירים למבוגרים, הפונטים גדולים במיוחד, מה שעוזר למי שיש לו קשיי ראייה.

לחצן מצוקה

פיצ'ר חשוב מאוד בסלולרי לקשישים הוא לחצן מצוקה. בדרך כלל מדובר בכפתור פיזי בולט, שקל מאוד לאתר וללחוץ עליו. הכפתור ניתן לרוב לתכנות, והוא יבצע התקשרות לשירותי חירום או איש קשר נבחר, ואפילו שליחת SMS במקרה של מצוקה.

עוצמת שמע

טלפון סלולרי למבוגרים מאופיין בדרך כלל בעוצמת שמע גבוהה מהרגיל. מכיוון שמדובר במכשיר פשוט, שלא כולל פונקציות מתקדמות, יש בו יותר מקום לרמקול גדול, מה שמאפשר הגברת ווליום עוצמתית במיוחד. בחלק מהמכשירים ניתן לשלוט בעוצמת הווליום מרחוק, ולסייע למשתמש אם הוא מתקשה בתפעול המכשיר.

רדיו

אמנם אין הרבה פיצ'רים בטלפונים למבוגרים, אבל רדיו FM הוא אופציה חביבה שנמצאת בשימוש בקרב משתמשים של טלפונים כאלה, ומאפשרת שמיעת מוזיקה באמצעות הטלפון.

חיי סוללה וסוג טעינה

טלפונים סלולריים למבוגרים מצטיינים בחיי סוללה ארוכים, מכיוון שלא קיימות בהם פונקציות מתוחכמות ומסך מגע, שידועים בכך שהם זוללים את הסוללה במהירות.

כדאי לבדוק גם את סוג הטעינה של הטלפון. רבים מהטלפונים היום מגיעים עם חיבור USB-C, שקל יותר להשתמש בו, אבל מי שידיו לא יציבות או חלשות, עלול להתקשות בהטענת המכשיר. לשם כך, קיימים מכשירים עם טעינת עריסה, שהיא קלה יותר לשימוש.

טלפונים סלולריים מומלצים למבוגרים