מחשב נייד זול ואיכותי? יש חיה כזו!

בעבר, מחשבים ניידים היו מוצר יוקרה, ועלו לפעמים יותר מעשרת אלפים שקל. אבל זו היסטוריה רחוקה. המצב השתנה משמעותית עם התקדמות הטכנולוגיה, והעובדה שרבים מאיתנו בעצם משתמשים בטלפון הסלולרי כמעין מחשב בחלק ניכר מהיום. כיום, ניתן למצוא מחשבים ניידים במחירים זולים (אפילו יותר זול מטלפון סלולרי), שמתאימים לכל כיס ולכל שולחן בכל בית.

מתי כדאי לקנות מחשב נייד זול?

כל אחד צריך מחשב לשימושים שונים. חלק מאיתנו משתמשים במחשב נייד לעבודה, לכתיבת מסמכים, ללימודים וגם למשחקים. מחשבי גיימינג ניידים צריכים להיות חזקים ולכן מחירם גבוה יותר. אם אתם צריכים את המחשב לשימושים גרפיים מתקדמים או לעריכת וידיאו – מחשב נייד זול לא יעזור לכם. מתי כדאי לקנות מחשב נייד זול?

  1. מחשב לשימושי אופיס בסיסיים וגלישה באינטרנט – בשביל מסמכים, שיחות וידיאו ודפדפן לא צריך מחשב על ואפשר להסתפק במחשב נייד זול.
  2. מחשב נייד לילדים – לא שאנחנו מזלזלים בילד שלכם, שהוא בטח גאון מחשבים, אבל אם מדובר בילדים קטנים, שצריכים מחשב לשימושי בית ספר, לימודים בזום וקצת משחקים פשוטים – מחשב נייד זול יכול לעשות את העבודה. אם מחשב כזה מתקלקל, הנזק לא גדול במיוחד – מכיוון שהוא זול.
  3. מחשב גיבוי – יכול להיות שאת רוב העבודה שלכם אתם עושים על גבי מחשב נייח חזק ועוצמתי. מה תעשו אם פתאום המחשב מתקלקל וצריך לתקן אותו? תוכלו להסתדר כמה ימים בלי מחשב? סביר להניח שלא. לכן, כדאי שיהיה לכם מחשב גיבוי לשעת חירום, ומכיוון שמדובר במחשב שני ולא במחשב ראשי, הוא גם יכול להיות מחשב נייד זול.
  4. מחשב לעבודה בבתי קפה – נחמד לפעמים לקחת לפטופ ולעבוד בבית קפה, לשנות קצת אווירה וליהנות מאיזה נשנוש טעים. בשביל גיחות כאלה אפשר להסתפק במחשב נייד זול ופשוט, ורצוי גם קל משקל או קטן – כדי שיהיה נוח לעבוד איתו בשולחנות הזעירים של בתי הקפה.

מחשב נייד זול מומלץ

מחשב נייד עד 2,000 שקל

מחשב נייד זול Asus X409FA

מחשב נייד דגם X409FA של אסוס, מגיע עם מעבד אינטל i3, זכרון של 8GB וגם מערכת הפעלה Windows 10 Home. המחיר אולי זול, אבל הביצועים מצוינים.

למחשב זה יש מסך 14 אינץ' ורזולוציה מעולה – 1920X1080. המחשב כולל גם דיסק קשיח SSD של 256GB, המבטיח ביצועים מהירים ושמירת נתונים בטוחה.

בתקציב כזה, אתם יכולים גם לרכוש מחשב נוסף של אסוס – דגם X415J. מדובר במחשב נייד מהקטנים והקלים בעולם לקטגוריה שלו (14 אינץ'), וגם הוא עם מעבד i3 וזכרון 8GB, כך שתוכלו ליהנות מביצועים טובים ביותר.

מחשב נייד עד 1,500 שקל

מסך 15.6 אינץ' ו-4GB זכרון, ואפילו תקבלו מערכת הפעלה Windows 11 Home – כל זה במחיר די מצחיק של פחות מ-1,500 שקל, עבור מחשב קל משקל וכיפי של אסוס, דגם E510MA. זה מחשב מצוין לשימושים בסיסיים, ומעולה כמחשב ספייר למקרה חירום.