מסך מחשב קעור: תכונות, יתרונות וחסרונות

בחירת מסך מחשב הופכת מורכבת יותר ככל שעובר הזמן. פעם הפרמטר העיקרי היה גודל המסך. אחר כך קצב רענון וזמני תגובה נכנסו למשחק, ולאחר מכן טכנולוגיות חדשות כמו אקולייזר שחור, ניגודיות ושליטה במכשירים נוספים דרך המסך. והיום ניתן לרכוש מסכי מחשב שהם בכלל לא שטוחים – אלא קעורים. מסכים קעורים זמינים היום בשוק לגיימרים או למשתמשים שרוצים חוויית צפייה עמוקה יותר.

מסך מחשב קעור

מה זה מסך קעור?

אי אפשר להתבלבל – בניגוד למסך שטוח רגיל, מסך קעור בנוי בצורה מעוגלת, עם עיקול בזוויות שונות בהתאם לסוג המסך. מסכים קעורים הוצגו לראשונה לציבור ב-2013, בעיקר כפיתוח של חברות קוריאניות כמו סמסונג ו-LG. מסכים אלה מציעים שדה ראייה רחב יותר ומאפשרים צפייה אימרסיבית (סוחפת, מהפנטת).

מסך קעור מציג תמונה קרובה יותר למציאות

מסך מחשב קעור מנצל את שלושת הממדים של הראייה, בניגוד למסך שטוח שמציג רק שניים. מסכים קעורים גם ממנפים את יכולת הראייה ההקפית של האדם ולכן מספקים חוויית צפייה אינטנסיבית יותר – ממש כאילו אנחנו בתוך הסרט או המשחק. העובדה שהראייה ההקפית שלנו קולטת את המסך מאפשרת לנו גם להתרכז בעבודה (או במשחק), ולהימנע מהסחות דעת של הסביבה. בנוסף, מסך קעור מנטרל את עיוות התמונה הקיים במסך שטוח רגיל.

מסך מחשב קעור – נוח יותר לעיניים

הצורה של המסך גורמת לכך שיותר נוח לנו להסתכל עליו ולקלוט את כל התמונה שבו בלי מאמץ. זה כמובן יתרון עבור מי שנמצא במשך שעות רבות מול המסך, והסיבה שמסכים אלה הפכו למסכי גיימינג מועדפים.

לא צריך יותר מסכים מרובים!

מסך קעור רחב במיוחד מספק שטח צפייה ענק ומייתר את הצורך בשני מסכים – קונפיגורציה נפוצה בקרב מתכנתים וגיימרים.

חסרונות המסך הקעור

קשה יותר לתלות מסך קעור על הקיר, כך שישנם בהחלט מקרים שבהם עדיף מסך מחשב שטוח. בנוסף, מסכים קעורים עלולים לסנוור בצפייה מזוויות שונות. בניגוד למסך שטוח, אי אפשר לסובב מסך קעור ב-90 מעלות, ואם יש לכם צורך בפיצ'ר הזה, עדיף לבחור מסך שטוח.