מצלמות אבטחה אלחוטיות – שקט נפשי במחיר זול

היינו שמחים לחיות בעולם שבו לא צריך מצלמות אבטחה, אבל מצלמות שכאלה הפכו למצרך חיוני בשנים האחרונות. טכנולוגיית הצילום, כמו גם העובדה שהאינטרנט הפכה להיות חלק בלתי נפרד מחיינו, הפכו את מצלמות האבטחה הבסיסיות לזולות ונגישות. כל אחד יכול לקנות ולהתקין בקלות מצלמה שכזו – בבית, במשרד, במחסן או בגן הילדים.

מצלמות אבטחה מאפשרות לנטר בזמן אמת את המתרחש בחדר, כמו גם לתעד ולצלם סרטונים של פעילות לאורך זמן. ניתן להשתמש במצלמות אבטחה כדי לשמור על הילדים או על חיות המחמד, לראות מה קורה בבית כשאנחנו לא נמצאים בו, לשים עין על עובדים בעסק או לנטר מקום שבו אין בדרך כלל אנשים, אבל מאוחסנים בו חפצים חשובים ויקרי ערך. אם חלילה קורה משהו בבית, כמו פריצה או תאונה, הסרטונים יכולים לשמש אתכם מול המשטרה או חברת הביטוח.

מצלמות אבטחה אלחוטיות זולות – שוות את המחיר?

בהחלט! בסכום קטן ממש, אתם קונים לעצמכם שקט נפשי ויכולת לצפות במתרחש בבית או בעסק באמצעות הטלפון הסלולרי. מצלמות אבטחה אלחוטיות משדרות את הסרטונים לפי הצורך באמצעות האינטרנט, ושומרות תיעוד על גבי ענן או על גבי כרטיס זיכרון. כך תוכלו לשלוף את הסרטונים במידת הצורך ולצפות במה שקרה כשלא הייתם שם.

מצלמת אבטחה אלחוטית - Xiaomi Mi 360°

רזולוציה וזווית כיסוי של המצלמה

כאשר אתם רוכשים מצלמת אבטחה אלחוטית, בדקו מה הרזולוציה של הצילום המתקבל. מומלץ לבחור מצלמה שמנפקת סרטונים ברזולוציה של 720p לפחות – על מנת שאפשר יהיה לראות את כל הפרטים בצורה ברורה וחדה, לזהות פנים של אנשים ואפילו לקרוא לוחיות זיהוי של מכוניות במידת הצורך.

בדקו גם מה זווית הכיסוי של המצלמה – יש מצלמות שמציעות כיסוי בזווית רחבה, ויש כאלה שמאפשרות כיסוי של 360 מעלות, כך שלא נשארים שטחים מתים שאינם מצולמים. כדאי לבדוק האם המצלמה מאפשרת לעשות זום אין ולהתמקד בפרטים מסוימים.

ראיית לילה וחיישני תנועה

בלילה, כולם ישנים (חוץ משמשון ויובב, כמובן), והמצלמה עשויה להיות "עדת הראייה" היחידה. בדקו איזה סוג של ראיית לילה המצלמה מציעה, האם יש לה חיישנים או תאורה אינפרא אדומה, ולאיזה טווח ניתן לראות איתה בלילה. יכולת ראיית הלילה של המצלמה חשובה מאוד, כמו גם איכות הסרטון המסופק. לא מספיק לראות – צריך לראות היטב.

במצלמות אבטחה מסוימות יש גם חיישני תנועה ואפשרויות מעקב חכמות. ברוב המקרים, המצלמה גם תשלח התראה לטלפון שלכם – פיצ'ר חשוב לניטור בזמן אמת.

רואים ושומעים

חלק ממצלמות האבטחה מספקות כיום אפשרות להעברת סאונד. כלומר, אפשר לשמוע מה קורה בחדר, ולא רק לראות. שמע דו כיווני הוא פיצ'ר רצוי מאוד, שמאפשר לכם לא רק לשמוע, אלא גם לשוחח עם מי שנמצא בחדר – בין אם מדובר בילדים או בחיות המחמד שמתגעגעות אליכם כשאתם בעבודה.

אחסון סרטוני אבטחה ואפליקציה נוחה

איך המצלמה שומרת את הסרטונים? ברוב המקרים תוכלו לבחור שמירת סרטונים בענן או על כרטיס זיכרון. כרטיס זיכרון מוגבל כמובן במקום, אבל אחסון סרטוני אבטחה בענן גוזל לא מעט דאטה. אם אתם משתמשים ברשת סלולרית להעברת הנתונים, כדאי לקחת זאת בחשבון.

איכות המצלמה יכולה להיות מעולה, אבל אם האפליקציה שלה לא נוחה לשימוש – היא לא תשרת אתכם בצורה טובה. בדקו איזו אפליקציה מגיעה עם המצלמה, ומה האפשרויות המוצעות בה – התראות על תנועה, שידור חי, שליטה בסרטוני האבטחה ועוד. כדאי לוודא שהאפליקציה תומכת בסוג הטלפון שלכם ובמערכת ההפעלה שלו.