מה עושים עם סמארטפון ישן?

קניתם סמארטפון חדש? איזה כיף! איך המצלמה? הוא רץ מהר? המסך בוהק ואיכותי? תענוג. עכשיו נשאלת השאלה – מה עושים עם הטלפון הישן? רבים משאירים את הסמארטפון הישן במגירה (ולפעמים יש שם יותר מטלפון אחד), ושוכחים ממנו. אבל למה, בעצם? יש כמה דברים נחמדים שאפשר לעשות עם סמארטפון ישן שעדיין עובד. הנה כמה רעיונות:

טלפון גיבוי או לנסיעות

תמיד טוב שיהיה ספייר – אז בהחלט אפשר להשתמש בסמארטפון הישן שלכם כטלפון גיבוי, למקרה שהטלפון הנייד החדש יתקלקל או יישבר, ועד שתתקנו אותו. כדי שהטלפון יוכל לשמש אתכם במקרה חירום שכזה, חשוב להדליק ולהטעין אותו מדי פעם, ולאחסן אותו בקופסה או עם ריפוד, שלא יישבר.

בנוסף, טלפון ישן יכול לשמש אתכם בנסיעות – בייחוד אם אתם נוסעים למקום שאליו אתם מעדיפים לא לקחת טלפון חדיש ויוקרתי.

הפכו את הטלפון לשלט רחוק

במקום להשתמש בשלטים הרגילים שמגיעים עם הטלוויזיה או המדיה סנטר שלכם, אתם יכולים להפוך את הסמארטפון הישן שלכם לשלט רחוק. כל טלפון שיש בו אינפרא-אדום יכול להפוך לשלט שימושי, וכל מה שצריך זו אפליקציה מתאימה. למעשה, טלפון אחד יכול להחליף מספר שלטים בבית, אז בהחלט שווה לנסות.

מסגרת דיגיטלית לתמונות ומצגות

למה להסתפק בתמונה סטטית אחת? קחו את הטלפון הישן, נקו אותו ושימו אותו על סטנד יפה, התקינו אפליקציה כמו Footo, והנה יש לכם מסגרת דיגיטלית שמציגה את התמונות הכי יפות שלכם.

השתמשו בטלפון כמכשיר הקלטה

אפשר להקליט שיחות בסמארטפונים באמצעות מערכת ההפעלה או אפליקציות, אבל זה לא תמיד עובד טוב, ולפעמים כל מה שאנחנו צריכים זה מכשיר שלוחצים בו על כפתור ומקליטים שיחות טלפון, פגישות וכו'. טלפון ישן יכול לשמש אתכם בדיוק לשם כך. אתם אפילו יכולים להשתמש בטלפון כדי להקליט פודקאסטים ולשדר אותם אחר כך.

הטלפון כנגן מוזיקה

ברור שאתם יכולים לשמוע מוזיקה גם בטלפון החדש שקניתם, אבל לפעמים כדאי דווקא לקחת מכשיר ישן, במיוחד אם עושים פעילות גופנית אקסטרימית, או כזו שכוללת מים, ולא רוצים לסכן את הסמארטפון החדש. אתם יכולים להשתמש בטלפון הישן כדי לשמוע מוזיקה באמצעות אפליקציות כמו ספוטיפיי, או לפנות ממנו את כל הקבצים המיותרים והאפליקציות, ולמלא אותו בקבצי MP3, להאזנה גם בלי חיבור לרשת.

הפכו את הטלפון למחשב נוסף בבית

כן, כן, הסמארטפונים של היום מספיק חזקים כדי לשמש כמחשב לכל דבר – כולל גלישה באינטרנט ועריכת מסמכים. אתם צריכים מקלדת ועכבר שעובדים על בלוטות' ומסך שתומך ב-HDMI אלחוטי. בחלק מהמכשירים יש אופציה בילט-אין להפיכת הסמארטפון למחשב, ואפשר להשתמש גם במערכות הפעלה כמו Ubuntu Touch.

תרמו את הסמארטפון למדע!

מעבדות ברחבי העולם צמאות לכוח מחשוב, והטלפון הישן שלכם יכול לעזור. מגוון אפליקציות לסלולרי מאפשרות לו להתחבר למעבדות מדעיות במקומות שונים, וכך הן יכולות להשתמש בכוח העיבוד של הטלפון הישן שלכם ולחפש תרופות לסרטן או לאלצהיימר, לבדוק תופעות בחלל או לסייע במחקר שינויי האקלים.