שוק השעונים החכמים זינק ב-24% ב-2021

שעון חכם Realme Watch S

שעונים חכמים הם מצרך מבוקש בימינו – הם מהווים תוספת מצוינת לסמארטפונים, ומספקים מידע חשוב, אפשרות שליטה בטלפון הנייד ועזרים לשמירה על הכושר הגופני והבריאות, במחירים שווים לכל כיס.

במהלך שנת 2020, הגידול בשוק השעונים החכמים נעצר, בגלל מגיפת הקורונה. אולם שנת 2021 הביאה איתה צמיחה מרשימה בתחום השעונים החכמים וצמידי הכושר, והם הציגו עלייה של 24% במכירות. במהלך הרבעון הרביעי של 2021, בוצעו משלוחים של 40 מיליון יחידות של שעונים חכמים – הכי הרבה אי פעם ברבעון אחד. אחד הגורמים המובילים לצמיחה הוא ההתרחבות של השוק ההודי בתחום השעונים החכמים. המותג ההודי Noise הראה את הצמיחה החזקה ביותר מכל שאר המותגים המובילים, והוא המותג המוביל בשוק ההודי.

הציפייה היא ששוק השעונים החכמים ימשיך לצמוח, בעיקר על בסיס הפיצ'רים הבריאותיים שלהם, כמו מדידת לחץ דם, סטורציה, דופק ועוד.

אפל המשיכה לשלוט בשוק השעונים החכמים גם בשנת 2021, עם נתח שוק של 30%. השעונים החכמים של סמסונג נמצאים במקום השני בעולם מבחינת פופולריות (סמסונג מחזיקה ב-10% מהשוק), והיא הציגה צמיחה מרשימה של 300% במהלך הרבעון השלישי של 2021. עוד ברשימת המותגים הפופולריים: שעונים חכמים של Huawei, גרמין ופיטביט. גם שיאומי נמצאת ברשימת מובילי השוק בתחום השעונים החכמים.